Yeni Karantina Trendi: FaceTime Üzerinden Çekim - I LAW FASHION
Yukarı
a

I LAW FASHION

Yeni Karantina Trendi: FaceTime Üzerinden Çekim

Fotoğraf : Jacquemus

Zoom üzerinden doğum günü kutladığımız, Skype’dan görüşmelerimizi sürdürdüğümüz, Instagram’dan canlı konserler deneyimlediğimiz bu günlerde teknoloji bu sefer de modanın kapsama alanına girdi ve moda dergileri varlığını sürdürmek adına FaceTime üzerinden çekimler gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde, dünyaca ünlü ABD’li model Bella Hadid FaceTime üzerinden Vogue Italya için pozlar verdi. Bütün dünyayı saran virüs nedeniyle, herkes evde kalmaya devam ederken ünlüler yeni karantina trendleriyle kendilerinden bahsettirmeye devam ediyor.

Dergi camiasında birbiri ardına gelen FaceTime fotoğraf çekimleri, zor zamanlarda kreatif ekiplerin nasıl daha da yaratıcı olabildiğini ortaya koyuyor. Ünlü model “Zaman değişiyor ve evden çalışmanın yeni bir anlamı var” sözlerini kullanarak, çekimlerini koronaya ayak uydurduğunu gözler önüne seriyor.

Şimdi de yayıncılık sektöründen sonra, bu trendin yeni öncüleri dünyaca ünlü markalar oldu. Zara’nın atılımından sonra Fransız tasarımcı Simon Porte Jacquemus, Instagram hesabında Bella Hadid’in Jacquemus’un 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonundan parçalarla evde FaceTime ile çekilmiş dokuz farklı fotoğraf karesini paylaştı.

Ortaya nasıl bir şey çıkacağını bilmediğinden çekimler esnasında çok stresli olduğunu belirten Fransız tasarımcı, FaceTime üzerinden yapılan çekimlerle markası için bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Sonuçtan memnun olduğunu söyleyen Jacquemus, yakın zamanda yeni çekimler yapılacağının sinyalini verdi.

Moda sektörü virüste etkilenen en belirgin alanlardan biri. Haliyle moda markaları ve modeller duruma uyum sağlamak için yaratıcı olmak durumundalar. Sosyal izolasyonda, moda endüstrisi kendini dışa vurmak için farklı yöntemler deneyeceği kesin. Bakalım yaratıcılık sınırları daha ne kadar aşılacak.

İçerik : Zülal AYYÜCE

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore