Toki Sen-i v. Yeezy: Üreticlerle Sözleşme Yapmanın Önemi - I LAW FASHION
Yukarı

Toki Sen-i v. Yeezy: Üreticlerle Sözleşme Yapmanın Önemi

Kumaş üreticisi Japon firma TOKİ Sen-İ Co ve Kanye West’in markası Yeezy 2015 yılında birlikte çalışmaya başladılar. Bu süreçte, TOKİ Sen-i Co, Yeezy’nin çok iyi bilinen bir marka olduğunu ve onlarla çalışmaktan keyif aldıklarını sürekli vurguladı. Haziran 2018’e kadar yıllarca sorunsuz bir şekilde birlikte çalıştılar fakat sonrasında işler ters gitti.

TOKİ Sen-i Co, anlaşmayı imzaladıktan sonra, 624,051.76 $ karşılığında, 53.500 metre polar kumaşları oluşturmak için büyük ölçekli bir üretime başladı.Ancak, 1 aydan kısa bir süre sonra Yeezy üretilen kumaşlar için ödeme yapmayı reddetti ve üretimi iptal etmek için artık her şey çok geçti.

TOKİ Sen-i Co’nun avukatı, Yeezy markasının, bu anlaşmazlığı çözmek üzere gayri resmi bir çözüm sunmadığını ayrıca markanın sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmediğini ve böylece West’in taraflar arasında iyi niyetle imzalanan bu sözleşmeyi ihlal ettiğini öne sürdü.

TOKİ Sen-i zararını karşılamak adına Yeezy’den 1,8 milyon dolardan fazla tazminat talebinde bulundu.Bunun üzerine, tam 4 gün önce Yeezy davacı TOKİ Sen-i ürünü söz verildiği gibi teslim etmemekle suçlayarak karşılık verdi ve bu nedenle üretim için para ödemediklerini söyledi.

Ayrıca West’in avukatları, Yeezy’nin sözleşmenin bütün şartlarını açıkça kabul etmediğini, iddia edilen sözleşme şartlarından hangisinin ihlal edildiğinin belirsiz olduğunu söyledi.TOKİ Sen-i Co bunun üzerine 11 Mayıs 2020 tarihinde görülmesi kararlaştırılan davanın düşmesini talep etti ve Yeezy’le anlaştı.

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore