Savage v. Fenty Aldatıcı Pazarlama Uygulamaları - I LAW FASHION
Yukarı

Savage v. Fenty Aldatıcı Pazarlama Uygulamaları

Cesur kadınsı estetiği ve sınırları zorlayan tasarımları ile tanınan Adam Selman, Savage X Fenty’nin Sevgililer Günü koleksiyonu için bu sene Rihanna ile iş birliği yaptı. Fakat koleksiyon, “aldatıcı reklam ve yasadışı operasyon ” iddialarıyla beklenmeyen bir yasal savaşın merkezinde yer aldı.

 

Kar amacı gütmeyen TINA.org, Savage x Fenty koleksiyonunun pazarlanmasına ilişkin bir soruşturma başlattı ve “şirketin [ABD federal] yasasını ihlal ettiğini” tespit etti.

TINA.org şikayetinde, koleksiyonu tanıtan ve sosyal medyada yankı uyandıran etkileyici reklamları kullanıldığını tespit etti ve bunu desteklemek adına, Instagram ve Tiktok’ta Savage X Fenty ürünlerinin aldatıcı bir şekilde reklamını yapan 70 sosyal medya mesajı topladı. Şirket marka reklamlarının, çoğunluğu kadın olan müşterileri cezbettiği ve bu bilinçle, onların üzerinden kar uyguladığı vurgulandı.

Fotoğraf : Elle UK

Buna ek olarak, sipariş verirken tüketicilere açıkça belirtilmeden 50 dolarlık bir VIP üyeliği eklediği ortaya atıldı.

Bir müşteri , internet üzerinde alışveriş yaptıktan sonra Savage X Fenty markasının, yetkisi olmadan aylık abonelik için banka kartı bilgilerini kullandığını öne sürerek bu iddiayı destekledi. Müşteri aynı zamanda, üyeliğini iptal etmeye çalışırken büyük zorluk yaşadığını bildirdi.

Kısacası, Savage x Fenty’nin, tüm maddi şartları ve koşulları açıkça ve göze çarpan bir şekilde açıklamadan tüketiciler üzerinden kar elde etmeye çalışıyor.

 

 

 

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore