Not All Fakes Are Fake? - I LAW FASHION
Yukarı

Not All Fakes Are Fake?

İtalyan denim markası Diesel Salı günü, dünya çapında on binlerce sahte ürün ele geçirdiğini ve hepsini yok ettiğini açıkladı.

 

Markanın 2019’daki en büyük hedefi, uzun zamandır mücadele ettiği uluslarası gümrük ve dijital alan üzerinden sahteciliğin, yasadışı dağıtım ve kaçakçılığın önüne geçmekti. Marka, kimlik değerini ve küresel itibarını korumak adına çeşitli önlemler alarak sahte ürünlerin pazardaki varlığını engellemeye çalışıyor.

Diesel sadece geçen yıl sahte ürünlerin satıldığı 1.244 web sitesini cezalandırdı, 2838 tane telif hakkı ve ticari marka gerekçesiyle dava açtı ve tam 4,901 sahte reklam kaldırdı. Çin’de fabrikalara çeşitli basınlar yapıldı ve bunun sonucunda Diesel’in ticari logosunu taşıyan 4.500 etiketli ürün ele geçirildi.

Hatırlarsanız Diesel, 2017 yılında kimlik doğrulama şirketi olan Certilogo ile ortaklık kurarak yıllarca sahteciliğe karşı mücadele etmişti.

Ancak marka 2018 yılında, New York’ta bir pop-up ürün mağazası açtı. Canal Street’te yer alan mağaza Diesel’in savaş verdiği sahtecilik üzerine bir mizah içeriyordu çünkü mağazanın içerisi, farklı logolarla donatılmış gerçek Diesel ürünleriyle doluydu. Diesel markasının kurucusu, markanın sahip olduğu ironiyi canlı tutma amaçlı böyle bir atılımda bulunduklarını açıkladı.

 

 

 

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore