LVMH Ve Kering’den Prada’ya, Bu İsimler Covid-19 İçin Seferber - I LAW FASHION
Yukarı

LVMH Ve Kering’den Prada’ya, Bu İsimler Covid-19 İçin Seferber

Corona virüsünün etkisini giderek artırdığı şu günlerde, birçok lüks marka verdikleri destekle salgının etkilerini azaltmak için çabalıyor. Gelin COVID-19 salgınına karşı sessiz kalmayan güçlü markalara göz atalım.

Fotoğraf : Louis Vuitton
 
LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton

Grubun başkanı Bernard Arnault,  LVMH’nin Fransa’da bulunan parfüm ve kozmetik fabrikalarının dezenfektan üretmeye başladığını duyurdu. Marka devinden gelen açıklamaya göre üretilen dezenfektanlar ücretsiz olarak Fransız sağlık yetkililerine dağıtılıyor. Bu yardımla virüsün yayılmasının önüne geçileceğini umduklarını söyleyen LVMH grubu virüs hafifleyene kadar dezenfektan üretimine devam edeceklerini de belirtiyor.

 
Kering Grubu

Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Alexander McQueen gibi lüks moda evlerini bünyesinde bulunduran Kering Grubu son olarak COVID-19 salgını için harekete geçtiklerini belirtti. Kering, önümüzdeki günlerde Fransız sağlık hizmetlerine üç milyon cerrahi maske desteğinde bulunacak. Bununla birlikte, grubun içinde yer alan Balenciaga ve Saint Laurent’in maske üretim hazırlığı içinde bulunduklarını vurguladı.

 

Prada

Virüsten en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İtalya’da, Prada da salgın ile mücadeleye katıldı. Şirketin CEO’ları Patrizio Bertelli ve Miuccia Prada ile Başkan Carlo Mazzi’nin Milano’daki üç hastaneye toplam altı yoğun bakım ve solunum cihazı ünitesi bağışladı. Marka sadece bununla kalmadı ve İtalya’da sağlık profesyonelleri için 80.000 hastane önlüğü ve 110.000 maske üretmeye söz verdi.

 

Mayhoola

Balmain ve Valentino’nun sahibi olan Katar şirketi Mayhoola, yoğun bakım ünitelerinin verimliliğini artırmak için İtalya’ya 2 milyon Euroluk bir bağış yaptı. Ayrıca, yoğun bakım tedavisine ihtiyacı olan hastayla personelin güvenli bir şekilde ilgilenmesi adına, Milano’da bulunan Sacco Hastanesi’ne destekte bulundu.

 

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore