LVMH, Kazancının Geçen Yıla Kıyasla %10 İla %20 Oranında Düşeceğini Açıkladı - I LAW FASHION
Yukarı

LVMH, Kazancının Geçen Yıla Kıyasla %10 İla %20 Oranında Düşeceğini Açıkladı

Yönetim Kurulu’nun Cuma günü yaptığı açıklamada, LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19’a karşı belirsizlik ortamında geliştirdikleri stratejilerle marka değerini ellerinden geldiğince korumaya çalıştıklarını belirtti.

Christian Dior, Givenchy, Celine ve  Tiffany & Co. gibi daha onlarca moda markasını bünyesinde bulunduran grup, COVID-19 ile mücadele etme sürecinde alınan önlemler doğrultusunda çeşitli ülkelerdeki üretim alanlarının ve mağazaların kapatıldığını vurguladı. Bu etkinin ne kadar süreceğinin belli olmaması , LVMH’i bilinmeze doğru sürüklüyor.

Fotoğraf : Louis Vuitton

Yapılan tahminlere göre, 31 Mart 2020 tarihinde sona eren konsolide gelir 2019 yılının ilk çeyreğine göre karşılaştırılırsa, markanın kazanç değeri yüzde 13 ila 14 civalarında düşmüş olacak.

Marka bu durumla boğuşurken, bir taraftan virüsün yayılımını engellemek için büyük bir çaba sarf ediyor. En son grubun başkanı Bernard Arnault,  LVMH’nin Fransa’da bulunan parfüm ve kozmetik fabrikalarının dezenfektan üretmeye başladığını duyurdu. Dezenfektanlar ücretsiz olarak Fransız sağlık yetkililerine dağıtılıyor.

Ayrıca, küresel dağıtım ağı sayesinde LVMH, önümüzdeki günlerde Fransa’da 10 milyon maskenin (yedi milyon cerrahi maske ve üç milyon FFP2 maskesi) teslimatı için Çinli bir endüstriyel tedarikçi ile anlaştı. COVID-19 virüsüne karşı sessiz kalmayan LVMH bir tebriği hak ediyor.

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore