J.Crew’un 1.65 Milyar Dolarlık Borcun Altından Kalkabilmek İçin Yaptığı Hukuk Hamlesi - I LAW FASHION
Yukarı
a

I LAW FASHION

J.Crew’un 1.65 Milyar Dolarlık Borcun Altından Kalkabilmek İçin Yaptığı Hukuk Hamlesi

J. Crew ve Madewell markalarının çatısı altında bulunduğu J. Crew Group, satış ve fabrika mağazalarıyla toplamda yaklaşık 500 mağaza işletmekte olan New York merkezli bir moda zinciri. Pandemi sebebiyle yayılan korku, J. Crew Group’a satış noktalarını kapatma kararı aldırdı.

J. Crew Group, korona virüse karşı alınan önlemler sebebiyle mağazalarını kapattı fakat bu kapatmalar markayı finansal anlamda çok zorladı. Bu süreçte sektörün tüketici kitlesi internet alışverişine yöneldi ve gruba ait yaklaşık 500 mağazanın işletilemiyor oluşu ciddi bir yük teşkil eder oldu. Tüm sıkıntılarla başa çıkamayan J. Crew, iflastan korunma için başvuruda bulundu ve ABD’de bu başvuruyu yapan ilk marka oldu.

Markaların, korona virüs salgını ve salgının beraberinde getireceği krizden kurtulma olasılıklarının araştırıldığı bir takım analizlerde, J. Crew, kurtulma olasılığı düşük markalar arasındaydı.

Marka açıklamasında, Doğu Virginia Federal İflas Mahkemesi’nde gerekli işlemleri başlattığını duyurdu. Ayrıca yaklaşık 1.65 milyar Dolarlık borcunu hisse senedine dönüştürebilmek için de borç verenlerle anlaşmalar yapılması yönünde adımlar attıklarının altını çizdi. 

Borç verenlerin, iflastan koruma işlemleri süresince J. Crew Group’a yaklaşık 400 milyon Dolarlık finansman sağlayacağı tahmin ediliyor. Mesele her ne kadar iflas ile ilişkilendiriliyorsa da, J. Crew Group yetkilileri, bu hamlelerin, gelecekteki gelişimlerine ön ayak olacak bir çeşit yeniden yapılandırma yöntemi olarak değerlendirilmesi gerektiği düşüncesindeler.

İçerik : Hüsna Kübra YEŞİLDAL

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore