İngiliz Komedyen Artık "Hugo Boss" Adına Sahip - I LAW FASHION
Yukarı

İngiliz Komedyen Artık “Hugo Boss” Adına Sahip

İngiliz komedyen Joe Lycett, isminde ‘boss’ ifadeleri geçen küçük şirketleri ve yardım kuruluşlarını hedef almakla suçladığı giyim şirketini protesto etmek için adını “Hugo Boss” olarak değiştirdi.

 

31 yaşındaki Lycett, Birleşik Krallık’ta yasal bir isim değişikliğini yansıtan resmi belgeleri, Twitter üzerinden paylaştı. Gönderinin altına da bu mesajı düştü : “Hugo Boss’un isimlerini kullanan insanlardan nefret ettiği açıktır. Artık yasal olarak adımı değiştirdim ve şimdi resmen Hugo Boss olarak biliniyorum.”

Hugo Boss’un yılda 2.7 milyar dolar kâr elde ettiğini ancak yine de ‘Boss’ ismini kullanan ufak şirketlere dava açtığını ifade eden Lycett buna tepki göstererek, moda şirketinin bu kurumları binlerce sterlinlik zarara uğrattığını ifade etti.

Buna karşılık, TFL’YE verilen bir açıklamada, Hugo Boss temsilcisi Pazartesi günü şunları söyledi: “Eskiden Joe Lycett olarak bilinen komedyeni HUGO BOSS ailesinin bir üyesi olarak kabul ediyoruz. Bilindiği gibi, ‘iyi bilinen’ bir ticari marka olarak HUGO BOSS, koleksiyonda bulunan tüm ürünler için artan korumaya sahiptir.

Paylaşılan belgelere Lycett’in “Hugo Boss” ismiyle imza attığı görülüyor. Fakat tüketiciler, İngiliz komedyenin ismini değiştirmesini televizyon şovunun bir parçası olarak görüyor.

Hugo Boss markasının durum karşısındaki tutumunu nasıl buldunuz sizce İngiliz komedyenin ismini değiştirmesi bir marketing tekniği mi?

 

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore