Hermès'ten Rekor: Bir Günde Tam 2.7 Milyon Dolarlık Satış - I LAW FASHION
Yukarı
a

I LAW FASHION

Hermès’ten Rekor: Bir Günde Tam 2.7 Milyon Dolarlık Satış

Virüs sonrası Çin’de lüks tüketimde güçlü bir toparlanma yaşandı. Ünlü Fransız lüks marka Hermès, koronavirüsün Çin’de kontrol altına alınmasıyla beraber kapılarını tekrardan müşterilerine açtı.

WWD’ye göre Fransız moda devi, Guangzhou’da bulunan mağazasını açtığı ilk gün 2.7 milyon dolarlık satış yaptı. Bu rakamın Çin’de tek bir butik için en yüksek günlük ciro olduğu düşünülüyor ve virüsten bir hayli etkilenen lüks markalara ve perakendecilere önümüzdeki aylarda ekonomik toparlanmanın nasıl görüneceğine dair umut sunuyor.

Fotoğraf : WWD
Fotoğraf : WWD

Elmas detaylı Himalaya Birkin dahil olmak üzere, bütün klasik modellerin satıldığını doğrulayan mağaza yöneticisi, Çin’in en elit bölgesi olarak görülen Guangdong Eyaleti’nde yaşayan halkın yasak kalktıktan sonra yaptığı ilk işin alışveriş olduğunu belirtti. VIP müşteriler sadece bununla kalmadı, ayakkabı, mobilya, sofra takımı ve deri eşyalar almak için mağazalara koştu.

Hermès konuyla ilgili bir açıklama yapmamasına rağmen, sosyal medyada paylaşılan resimler durumun doğruluğunu kanıtlar nitelikteydi. Özellikle bir kullanıcının hesabında, Hermès’te 142,124 dolar harcadığını belirtmesi üzerine yetkililer bu geri dönüşü  “intikam alışverişi” olarak değerlendirdi.

WWD’ye göre Hermès, Napolyon III’ün İmparatorluk Muhafızları tarafından giyilen ceketten esinlenen iki özel Birkin tasarımını satışa sunmak için hazırlanıyor.

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore