Beyonce’nin İlhamı Tavuklu Burger mi? Popeyes v. Ivy Park - I LAW FASHION
Yukarı

Beyonce’nin İlhamı Tavuklu Burger mi? Popeyes v. Ivy Park

Beyonce’nin ve Topshop’un ortak girişimi ile Mart 2016’da kuruluş aşamalarını tamamlayan New York merkezli IVY PARK şirketinin geçtiğimiz günlerde Adidas’la yaptığı iş birliği oldukça konuşuldu.

 

Gerek sosyal medyada gerekse lansmanlarla oldukça ses getiren işbirliğinin turuncu, açık kahve ve mürdüm renklerini tema alan ve sokak modasına çok kolay uyum sağlayabilecek modern parçaları herkes için arzu nesnesi haline geldi. Hatta çoğu ürün internetten üzerinden satışa sunulduğu anda tükendi.

Fotoğraf : Washington Post

Beyonce yakın çevresindeki celebrity arkadaşlarına da koleksiyonu göndermekten de kaçınmadı. Kim KARDASHİAN’a koleksiyonun bütün ürünlerini göndererek akıllara ‘Beyonce bile Kardashian reklamcılığına boyun eğdi mi?’ sorusunu getirtti.

Geçtiğimiz günlerde 1972 yılında kurulan ve merkezi Miami olan ünlü fastfood restoran zincirlerinden POPEYES çalışanları için hazırladığı üniforma koleksiyonunu satışa sunmasıyla çok konuşuldu. Ancak konuşulmasının asıl nedeni yaptığı bu satış hamlesinden ziyade kıyafetlerin görünümüydü. Zira POPEYES’ın satışa sunduğu personel kıyafetlerini IVYPARKxADİDAS koleksiyonundaki ürünlerden ayırt etmek neredeyse imkansızdı.

Tema olarak seçilen renklerden modellerin pozlarına, arka plandan outfitlere kadar birçok benzer unsur taşıyan bu iki koleksiyonda tarafların karşı karşıya gelmesi kaçınılmaz bir gerçek oldu.

IVY PARK ve ADİDAS konuyla ilgili sessizliğini korurken POPEYES ise geçmişte birçok markanın yüzleşmek zorunda kaldığı sosyal medya baskısıyla karşılaştığı için açıklama yapmak zorunda kaldı.

 

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore