Amazon Terör Örgütlerini Finanse Mi Ediyor? - I LAW FASHION
Yukarı

Amazon Terör Örgütlerini Finanse Mi Ediyor?

Amazon’un lüks markaları sitesinde satma girişimi üzerine, LVMH Başkanı Bernard Arnault çatısındaki 75 markayla, sahteciliğin olduğu bir platformunun kesinlikle parçası olmayacağını belirtti.

 

Arnault, Amazon’u “olağanüstü bir şirket” olarak överken aynı zamanda organize suç ve terör örgütleri tarafından finanse edilen bir e-ticaret uygulaması gibi görerek eleştirdi.

Ürünler, ABD perakendeciler tarafından mağazalarda satıldığında sıkı düzenlemelerden geçerken, e-ticaret platformlarının maalesef ki aynı inceleme ve gözetime sahip olmadığı görülüyor. Sadece bu ay, ABD-Çin Ticaret Anlaşması’nın ilk aşamasının imzalanmasının ardından “Amazon ve eBay” gibi sitelerin bir sürü para kazandığı ortaya çıktı.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, geçtiğimiz hafta sahte malların küresel ticaretini engellemek adına planladığı 54 sayfalık bir rapor yayınladı. Raporda, online sahte mal satan pazarların tespit edilmesi ve kaçakçılığın önlenmesi konusunda daha aktif bir rol oynanması gerektiğinin altını çizildi.

Amazon yaptığı açıklamada, sahtecilikle mücadele etmek için 400 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını ve dünya çapında dolandırıcılık ve istismar üzerinde çalışan 5,000 çalışana sahip olduklarını söyledi.

Her ne kadar böyle bir açıklama yapsa da, şirketin sahte veya başka yollarla ihlal eden mallarla pazarın doygunluğundan faydalanması büyük bir yankı uyandırdı. Bunun üzerine Amazon, geçtiğimiz yıl sitelerinde bulunan sahte ürünleri kaldırmak adına bir program başlattı.

 

 

 

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore