3M Fırsatçı Satıcılarla Savaşın İçinde - I LAW FASHION
Yukarı
a

I LAW FASHION

3M Fırsatçı Satıcılarla Savaşın İçinde

Sanayi, işçi güvenliği, ABD sağlık hizmetleri ve tüketim malları alanlarında faaliyet gösteren Maplewood merkezli Amerikan çok uluslu holding şirketi 3M Company, 3M’in ticari markasını kullanarak listelenen fiyattan neredeyse 20 kat fazlasına satış yaparak 350.000 dolarlık maske satmak hedefindeki fırsatçı satıcılara karşı harekete geçti. 350.000 dolarlık maske satışı hedefleyenler üzerinde harekete geçilmesi, Kaliforniya merkezli Amazon’daki KM Brothers Inc. Company’ye karşı oldu. 3M Company, Preventative Wellness Consultants LLC adlı satıcıdan gizlilik anlaşması ve yapılan herhangi bir satın alma işlemi için tam ödeme yapılmasını talep etti.

Bir N95 maskesinin maksimum fiyatı 3.40 USD.

3M Company son olarak, yine Amazon’daki, 3M Company’nin ürettiği maskeleri 23.21 USD olarak ücretlendiren Mao Yu adında bir satış şirketine dava açtı. 3M Company ve Mao Yu arasındaki davaya benzer, 3M Company’nin yaklaşık 12 davası daha var.

Dava California’da açıldı ve Mao Yu, N95 maskelerini yüksek fiyatlandırmakla suçlanıyor. Mao Yu tarafından, ellerine dava hakkında şimdilik herhangi bir belge ulaşmaması sebebiyle bir açıklama yok.

3M Şirketine döndüğümüzde, açıklamalarına göre, maske pazarındaki bazı aktörler yüksek fiyatlı satışlar yapıyor ve bu kriz atmosferinde maske ihtiyaç sahiplerini avlamaya çalışıyor. Sahtekarlar maskeleri aşırı fiyatlandırıyorlar veya sahte ve hasarlı maskeler satıyorlar ve bu nedenle bu pandemi günlerinde en önemli pazarlardan birinin istikrarını bozuyorlar. 3M Şirketi’ne göre, bu tür eylemler en mühimi, halk sağlığını tehdit etmektedir ki bu açık ve objektif bir değerlendirmedir.

3M Şirketinin Kıdemli Başkan Yardımcısı, 3M tüketicilerinin, ürünlerini uygun fiyatlarla satın almaya hakları olduğunu belirtiyor. Dolandırıcılık, şirketin saygıdeğer adını sahtecilikle ilişkilendirmeyi ve böylece markanın ürünlerine olan talebi azaltmayı hedefliyor.

3M Şirketinin şikayetinden hemen sonra Amazon, Mao Yu’nun satışlarını gecikmeksizin durdurdu.

İçerik: Hüsna Kübra YEŞİLDAL

İçeriği beğendiniz mi?

tr_TRTR

Moda

Hukuku

Eğitimleri

Başlıyor.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Sign up for our Newsletter

iPhone

Lorem ipsum dolor sit amet

MacBook

Sed do eiusmod tempor incididunt

iPad

Tempor incididunt ut labore et dolore